Турнир по Star Craft II - Ден 4: Bellum Gens Elite Stara Zagora 2024

Ботев и Локомотив сътвориха голово шоу на "Колежа", масов бой между бултраси беляза срещата

Отборите на Ботев и Локомотив изиграха страхотен голов мач, завършвайки наравно 2:2 в 119-ото градско дерби на Пловдив. Никола Илиев (18) беше точен за домакините след страхотна солова акция в наказателното поле на Локо, а през второто полувреме Мичи Нтело (56) изравни. Ехиже Укаки (72) отново изведе Ботев напред, но в добавеното време на срещата Жулиан Лами (90+2) се възползва от груба вратарска грешка на Бернат, за когото днешният сблъсък беше дебютен. Главен съдия бе Георги Кабаков. Така Ботев пропусна златна възможност да придобие огромно самочувствие преди реванша с Панатинайкос идната седмица. За съжаление, масов бой в сектора с фенове на Ботев беляза срещата.

Статистически в 118 мача преди днешния 41 победи са за "черно-белите", 41 успеха са за "канарчетата", а 36 пъти срещите са завършвали наравно. Головата разлика е в полза на "смърфовете" - 141:137.

Около 15 000 души заеха своите места на трибуните, като секторът за гости беше отделен с буферни зони. Бултрасите провокираха феновете на Локомотив с хореография, която изобрази взети насила фланелки на кръвния враг.

Първият точен удар към вратата на Локомотив беше дело на Йонас Там, който засече топката от въздуха, но изстрелът му беше твърде лек, за да затрудни Луков. Страхотна възможност за гол се откри пред Никола Илиев в 13-ата минута. Николай Минков проби отдясно и центрира меко в наказателното поле, а Илиев се пребори с персоналния си пазач и стреля мощно. За радост на стража Мартин Луков, топката беше насочена право в обсега му и той успя да се намеси.

В 18-ата минута Никола Илиев даде преднина на Ботев след страхотна солова акция в наказателното поле, при която финтира защитата на гостите. Акере свали топката с гърди към Никола Илиев след подаване на Балоянис. Юношата на "канарчетата" финтира Паскалев и Каракашев и с премерен удар преодоля и Луков.

Второто полувреме започна с огромна възможност за Локомотив, която беше пропиляна от Мичи Нтело. Димитър Илиев изведе блестящо нападателя сам срещу вратаря на Ботев. Той се засуети и вместо да стреля, предпочете да финтира. Защитниците се върнаха и застанаха пред голлинията, а ударът на Нтело срещна тялото на Тамм.

35 Ботев (Пловдив) 2:2 Локомотив (Пловдив) I

Очевидно Любослав Пенев беше стегнал редиците си на почивката, защото в 49-ата минута "смърфовете" създадоха нова добра възможност за гол. Мартин Петков свали топката около точката за дузпа, а оттам Георги Каракашев стреля от движение. Сила в удара имаше, но той премина над горната греда.

36 Ботев (Пловдив) 2:2 Локомотив (Пловдив) II

В 56-ата минута по-добрите действия на гостите дадоха резултат и Мичи Нтело възстанови равенството. Отново в центъра на всичко бе Димитър Илиев, който задържа топката под натиска на съперник и изведе Нтело зад гърба на защитата. Нападателят отново бе напът да се засуети, но някак успя да прокара топката покрай вратаря Бернат.

Около 70-ата минута в сектора с фенове на Ботев (Пловдив) зад вратата на Локомотив настъпи масов бой. Положението бе доста сериозно, защото се наложи намесата на полицията, а голяма част от бултрасите бяха изведени от сектора.

И докато феновете на Ботев се биеха помежду си, "канарчетата" стигнаха до втори гол. Успореден на голлинията пас на Балоянис към Укаки завърши с попадение във вратата на Луков, което спомогна донякъде за охлаждането на страстите в сектора с бултраси.

Веднага Локомотив отговори с добра възможност пред Медвед, чийто удар беше блокиран. В 76-ата минута Мартин Секулич можеше да сложи точка на спора, но сантиметри го разделиха от гола. При удара му топката премина покрай страничната греда.

В добавеното време на срещата резервата Мартин Хайдаров стреля от около 20 метра. Бернат беше изненадан и изпусна топката, а кълбото се озова в Жулиан Лами, който от близка дистанция не сбърка.

БОТЕВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:2
1:0 Никола Илиев (18)
1:1 Мичи Нтело (56)
2:1 Ехиже Укаки (72)
2:2 Жулиан Лами (90+2)

Стартови състави:

БОТЕВ (ПД): 1. Ханс Бернат, 5. Йонас Там, 7. Самуел Акере, 10. Ивелин Попов, 11. Антони Уджа, 15. Джеймс Ето'о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Никола Илиев, 38. Константинос Балоянис;

ЛОКОМОТИВ (ПД): 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 17. Николас Пенев, 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело.