Пълна енигма преди реваншите след първия тур от четвъртфиналите в ЛК

Изиграха се първите мачове от 1/4-финалите в третия по сила турнир, организиран от УЕФА - Лига на конференциите.

В единия от ранните мачове видяхме много здраво балканско дерби, което Олимпиакос спечели с 3:2 срещу Фенербахче. Турците бяха на границата на знаменит обрат, след като изоставаха в резултата с 0:3, но не им достигнаха силите да измъкнат поне равенство. Въпреки това реваншът остава отворен.

Олимпиакос и Фенербахче потвърдиха големите очаквания, но оставиха интригата за реванша

В другия ранен мач финалистът от последното издание на турнира Фиорентина не успя да спечели гостуването си на чешкия Виктория (Пилзен) и записа нулево равенство.

Фиорентина не успя да стигне до гол в Чехия

Единственият българин, участващ в толкова напреднал етап от европейските клубни турнири този сезон - Кирил Десподов, се появи като резерва в 62-рата минута при загубата на гръцкия ПАОК с минималното 0:1 при гостуването на белгийския Брюж. Отборът от южната ни съседка обаче вече показа, че може да прави големи обрати, както стана на 1/8-финалите срещу Динамо (Загреб), така че ни очаква много интересен реванш в Гърция.

Десподов не можа да помогне на ПАОК, а Игор Тиаго пропусна да доближи Брюж до полуфиналите в ЛК

В другия късен мач летящият под ръководството на Унай Емери отбор на Астън Вила изигра много силни първи 60 минути срещу тима на Лил, но се пропука в края и победи само с 2:1. Французите от своя страна трябва да съжаляват, че не стигнаха и до нещо повече, тъй като вкараха още един гол, който обаче бе отменен.