Трудна задача пред ЦСКА - София в реванша след успеха на Ботев (Пловдив) в София - на живо от "Колежа" със съставите на двата отбора

Фиорентина не успя да стигне до гол в Чехия

Фиорентина не успя да се разпише при гостуването си на Виктория (Пилзен) и първият мач от четвъртфиналите на Лигата на конференциите завърши 0:0. "Виолетовите" имаха предимство и държаха инициативата в големи период, но не намериха път към вратата на домакините.

Чехите заложиха на отлично организирана защита, която се справяше много добре в началото на двубоя. Домакините създадоха първите две по-опасни ситуации в двубоя. Удар с глава на Хейда не затрудни вратаря на гостите, а изстрел на Видра след добра работа на Шулц мина близо много близо до гредата.

"Виолетовите" владееха топката в големи периоди и увеличиха натиска във втората част на първото полувреме. Удар с глава на Белоти накара стража на домакините да показва качества. След почивката Фиорентина опита да атакува по-агресивно, но срещна сериозен отпор от съперника. Тимът на Винченцо Италиано отправи няколко удара, но не успяваше да създаде чисти голови положения. С наближаването на края това стана още по-трудно, тъй като чехите се дръпнаха още по-назад.

Снимки: Imago