Астън Вила се добра до точка в голово шоу, след като допусна обрат от 2:0

Астън Вила и Брентфорд сътвориха зрелищно равенство на “Вила Парк”. Срещата завърши 3:3 и мина през големи обрати. Бирмингамци поведоха с два гола след попадения на Оли Уоткинс и Морган Роджърс. Гостите стигнаха до пълен обрат в средата на второто полувреме. Матиас Йоргенсен, Брайн Мбемо и Йоан Уиса се разписаха в рамките на девет минути. Уоткинс изравни десет минути преди края.

Тимът на Унай Емери има само една победа в последните си пет шампионатни срещи и може да изпусне четвъртото място. Тотнъм изостава с три точки, изиграл е два мача по-малко и има по-добра голова разлика.

Брентфорд започна по-добре мача и създаде някои положения. Постепенно домакините взеха инициативата и поведоха с попадение на Оли Уоткинс. В началото на второто полувреме Морган Роджърс се разписа с прецизен удар. Първият му гол за клуба дойде 32 секунди след подновяването на играта. На този етап изглеждаше, че бирмингамци контролират случващото се на терена и вървят към победа.

След девет кошмарни минути за Вила се стигна до пълен обрат. Тимът на Емери допусна три гола след три центрирания. Йоргенес отбеляза първото попадение за гостите, Мбемо изравни след удар от воле отблизо, а Уиса направи резултата 2:3.

Бирмингамци успяха да се съвземат и натиснаха в последната част от двубоя. Уоткинс изравни след удар с глава, но последвалите атаки не доведоха до ново попадение. Уоткинс стана първият играч на вила, който има участие в 28 гола в рамките на един сезон (голове и асистенции), като изпревари по този показател Дуайт Йорк.