Ювентус заигра по-силно, но отново трябваше да разчита на Гати

Ювентус записа първа победа в последните си пет шампионатни срещи. Отборът на Масимилиано Алегри спечели с 1:0 домакинството си на Фиорентина. Единственото попадение в мача реализира Федерико Гати в 21-ата минута. За бранителя това е четвърти гол в Серия А за този сезон, като за трети път той се оказва победен.

"Бианконерите" изиграха доста силно първо полувреме, в което им бяха отменени три гола поради засади, а на два пъти топката срещна гредата. След първата греда, която бе на Гати, попадение на Душан Влахович бе отменено, а след втората, която бе на Бремер, падна и единственият гол в мача. Фиорентина също удари греда чрез Нико Гонсалес в 74-ата минута.

"Бианконерите" стартираха силно и започнаха да създават положения от самото начало. Още в шестата минута Маккени се разписа след подаване на Гати, но попадението не бе зачетено поради засада. Гати удари греда в 12-ата минута, когато засече центриране на Костич. При добавката Влахович прати топката в мрежата, но гол отново нямаше, тъй като сърбинът бе в положение на засада.

Предимството на Юве даде резултат и в 21-ата минута домакините поведоха. За пореден път Гати се включи в предни позиции. След ъглов удар колегата му от защитата Бремер игра с глава, топката се удари в гредата и Гати бе точен при добавката. В 32-ата минута съдиите отмениха трето попадение на Ювентус. След центриране на Киеза към Маккени американецът свали към Влахович, който се разписа. Разглеждането на ситуацията доведе до решение за засада на Маккени.

Чак към края на полувремето "виолетовите" показаха някакви идеи да атакуват. "Бианконерите" не се възползваха от превъзходството си преди почивката и втората част започна по-равностойно. Барак на два пъти бе изведен на добра позиция. Първия път опита да подава, но защитник на домакините се намеси, а при втория отправи много слаб удар. Юве бе близо до втори гол след пробив на Костич. Неговото остро центриране бе отклонено от Милинкович и топката мина на сантиметри от гредата.

Влахович имаше голямо желание да се разпише, но нямаше ден. Той получи възможност след грешка на Кайоде, но се поколеба, забави се и бе обграден от защитници, когато направи опит да стреля и ударът бе блокиран. Разликата от само един гол запазваше надеждите на гостите да си тръгнат с нещо и те тръгнаха по-активно в предни позиции в последната част на двубоя. В 74-ата минута фантастичен удар на Нико Гонсалес завърши в гредата, след като Шчесни успя да отклони топката.

Малко преди края тимът от Флоренция създаде още една прекрасна възможност. Гонсалес не успя да засече малко пред вратата, Шчесни отклони, но топката стигна до резервата Белтран. Неговият удар обаче бе блокиран от съотборника му Нзола. Гостите имаха предимство към края и Юве бе поставен под натиск, но удържа и запази преднината си.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 1:0
1:0 - Гати (21)

Снимки: Gettyimages