Олимпиакос и Фенербахче потвърдиха големите очаквания, но оставиха интригата за реванша

Олимпиакос надделя с 3:2 над Фенербахче в първия сблъсък от четвъртфиналните сблъсъци между двата тима. Очакваното с огромен интерес балканско дерби предложи качествен сблъсък и много голове, както се и очакваше. Гръцкият тим успя да вземе солидна преднина чрез Константинос Фортунис (8’), Стеван Йоветич (32’) и Чикиньо (57’), но Душан Тадич (68’ дузпа) и Ирфан Кахведжъ (74’) върнаха две попадения.

Пълна енигма преди реваншите след първия тур от четвъртфиналите в ЛК

Гостите от Турция започнаха двубоя активно и в първите няколко минути опитаха да задържат играта в предни позиции. Нещата взеха категоричен обрат още в 9-ата минута, когато лош опит за изнасяне от задни позиции доведе до грешка, от която се възползва Константинос Фортунис, който отне кълбото и с плътен удар в десния ъгъл реализира за 1:0.

В средата на полувремето за няколко минути отново играчите на Фенербахче наложиха известен натиск и на няколко пъти вкараха опасно топката в наказателното поле, но до реално опасен изстрел не се стигна. Така се стигна до ситуация на обратната страна на терена след половин час игра, когато отново Костас Фортунис бе в основата на събитията. Той пое топката пред пеналта, пусна към Стеван Йоветич, Чаглар Союнджу покри засадата и хърватина реализира през не особено умелата намеса на стража Доминик Ливакович.

Две минути по-късно Един Джеко падна на земята след съприкосновение и с явно желание да изкара червен картон на играч на Олимпиакос, но реферът Сандро Шерер подмина ситуацията. Най-добрата ситуация за турския гранд дойде в добавеното време, когато Ирфан Кахведжи стреля много опасно от фал, но ударът му премина покрай лявата греда. В последните секунди пък Раде Крунич стреля много опасно, но Константинос Цолакис запази вратата си без попадение.

Възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар бяха много близо до това да стигнат до трети гол пет минути след началото на втората част. Гостите от Турция отново се засуетиха при опит за изнасяне на топката и позволиха тя да им бъде отнета, но този път Ливакович се намеси добре след удар на Аюб Кааби. Нова грешка при изнасянето - този път на Раде Крунич доведе до поредна възможност за домакините, като този път Чикиньо напредна и този път не сбърка, покачвайки преднината на своя тим на 3:0.

Футболистите на Фенербахче отново отговориха с удар на Кахведжъ, а малко след това претендираха и за дузпа, тъй като топката срещна ръката на играч на гръцкия тим в наказателното поле, но съдията отново не обърна внимание на тези претенции. Именно 11-метров наказателен удар те получиха само минутка след това, когато Брайт Осай-Самуел влезе в пеналта и Панайотис Рецос го фаулира. Душан Тадич бе безкомпромисен и намали изоставането на своя тим на 3:1.

Момчетата на Исмаил Картал се нуждаеха от по-малко от десет минути, за да нанесат нов удар. Това се случи в 74-ата минута, когато Себастиан Шимански успя да отклони центриране в наказателното поле към Кахведжъ, а той отблизо не срещна проблеми да прати топката в мрежата за 3:2.

В последните минути Фенербахче наложи доста сериозен натиск в търсене на трето попадение, но в крайна сметка до такова не се стигна. Така двата тима ще решат всичко в сблъсъка по между си точно след седмица, но в Турция.