Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Ботев и ЦСКА 1948 опитаха да се победят твърде късно

Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в среща от 28-ия кръг на efbet Лига. Най-интересните възможности за гол дойдоха през последните 15 минути на второто полувреме, когато срещата се отвори. Веднъж и гредата спря пловдивчани след удар на Мохамед Брахими.

В четвъртък двата отбора имаха мачове съответно с Берое и Ботев (Враца), в които Ботев постигна категоричен успех с 3:0 над заралии в Стара Загора, а „червените“ завършиха наравно 0:0 с Ботев (Враца). След тази издънка ЦСКА 1948 смени треньора си и на мястото на Николай Панайотов. Начело на отбора вече е Валентин Илиев.

През пролетта ЦСКА 1948 записва колебливи резултати и все още не познава вкуса на победата, което постави под съмнение мястото на отбора в Топ 6.

Ботев от своя страна също има шанс за класиране в Топ 6. В сметките е и отборът на Крумовград, който към момента държи шестата позиция и прави впечатляваща пролет.

В 10-ата минута Педриньо проби отляво, след което сви топката за Талис, който шутира, но над вратата. В 24-ата минута Ботев извърши принудителна смяна. Георги Николов напусна терена принудително, а неговото място беше заето от Мохамед Брахими. Две минути по-късно Хидайет Ханкич закова топката в ръцете си след удар на Педриньо от фаул.

Ботев отговори с изстрел на Ники Минков, насочен точно под горната греда. Стражът Петър Маринов подложи ръката си и изби в корнер. В 39-ата минута Симеон Василев подцени една наглед лесна за отиграване топка. Това позволи на Акере да отнеме, но крилото на Ботев взе грешното решение да стреля, вместо да навлезе към наказателното поле.

В края на полувремето Ботев създаде чудесна възможност за гол. Николай Минков подаде по земя, а Атанас Чернев с едно докосване върна топката към свободния на границата на наказателното поле Акере. Той пробва удар към далечния ъгъл, който беше крайно неточен.

Скуката завладя всички, защото на терена трудно двата отбора достигаха до добри възможности за гол. В 57-ата минута вратарят Петър Маринов боксира топката след удар на Константинос Балоянис от фаул. В 71-рвата минута Кристиан Нвачукву, появил се на терена малко преди това, стреля от пенталтерията, но твърде слабо и не затрудни вратаря на гостите.

В 72-рата минута минута Ботев беше близо до гола, но късметът не беше с Мохамед Брахими. Той показа добри индивидуални качества и потърси горния далечен ъгъл на вратата. Ударът му беше страхотен, но се отби в горната греда, а след това защитата на ЦСКА 1948 изчисти.

В 76-ата минута Талис шутира неточно. Пет минути по-късно удар на Даскалов премина застрашително покрай дясната греда на вратата зад Ханкич. Едва в последните минути двата отбора се отвориха повече и събудиха феновете. В 86-ата минута вратарят на ЦСКА 1948 се намеси на три пъти. Той парира два удара на Ивелин Попов и един на Нвачукву.

В добавеното време първо удар на Брахими с глава попадна в ръцете на вратаря, а след това Ханкич изби коварен шут на Педриньо. Отново бразилецът потърси гола в 93-ата минута, но топката премина покрай гредата. Последният удар в мача бе дело на Ивелин Попов, който не успя да се разпише от дъгата на наказателното поле. В последните секунди на срещата Фаустас Степонавичус се отскубна зад гърба на защитата и сякаш беше задържан от Росен Божинов, останал последен в отбрана, но сигнал за нарушение не последва.