Ботев (Пловдив) разпиля Берое в Стара Загора, Георги Николов прекъсна голова суша

Ботев (Пловдив) разби Берое в поредното издание на битката за Тракия. Футболистите на наставника Душан Керкез категорично се наложиха с 3:0 над заралии в двубой 27-ия кръг на efbet Лига. Константинос Балоянис (22) изведе гостите напред, а Георги Николов (31, 53) отбеляза два гола след това и прекъсна едномесечната си голова суша, когато се разписа във вратата на Славия за равенството 2:2.

В 5-ата минута Себастиан Вия показа страхотна техника на аутлинията. Той прокара топката през краката на Николай Минков, след което опита да подаде по земя към втора греда. Хидайет Ханкич се намеси с хубав плонж по тревата и изби. В 15-ата минута Димитър Папазов загуби топката от Франсиско Политино. Последва центриране към наказателното поле, засечено от Вини Трибулет, но ударът беше неточен.

В 20-ата минута Вия изведе Франсиско Политино на добра голова ситуацията. Овладяването на Политино не бе от най-добрите, което затвори ъгъла му за удар, а и намесата на Ханкич бе на висота.

Въпреки по-активните действия на домакините пловдивчани бяха тези, които поведоха в резултата. В 22-рата минута "канарчетата" организираха страхотна контраатака през центъра, при която Уме Емануел подаде по земя зад гърба на защитата. Балоянис се озова на върха на атаката и излязъл очи в очи с вратаря Артур Мота, не пропусна да отбележи.

В 31-рвата минута Ботев удвои преднината си чрез Георги Николов. Нападателят, дошъл от Хебър, прекъсна своята едномесечна голова суша с хубаво попадение. След като спечели корнер, Николов се възползва от чудесно центриране на Балоянис и с глава обърна топката в далечния ъгъл.

До края на полувремето втори гол не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Ботев. В 50-ата минута Камара отправи точен удар към вратата на Ханкич, но топката попадна право в ръцете на босненеца. Три минути по-късно Георги Николов направи резултата класически с втория си гол в мача. Уме Емануел проби мощно по левия фланг, влезе в наказателното поле и подаде успореден пас на голлинията, който задължи Николов да отбележи от близка дистанция.

Много бързо домакините можеха да се върнат в мача, но Николай Минков изчисти топката от голлинията след фронтален удар на Вини Трибулет. След това Ханкич парира шут по тревата на Себастиан Вия. Последваха няколко неточни удара по посока вратата на Ботев. В края на срещата опасен удар на Камара прелетя над напречната греда, което бе и последната голова възможност в мача.

БЕРОЕ - БОТЕВ 0:3
0:1 Константинос Балоянис (22)
0:2 Георги Николов (31)
0:3 Георги Николов (53)

Стартови състави:

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 10. Франсиско Политано, 14. Викторио Вълков, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пахаме, 21. Дамян Йорданов, 22. Себастиян Вия, 91. Вини Трибуле;

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 5. Джонас Там, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балогианис, 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов.

Снимки: Startphoto