Загорец иска наказание за съдия

Вчера Загорец (Нова Загора) завърши 2:2 у дома с едноименния тим на Несебър. Срещата е от 24-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Днес от щаба на Загорец са категорични, че пускат жалба срещу съдийството.

Загорец и Несебър вкараха по два гола

„Претенциите ни са към главния съдия Георги Иванов. В хода на въпросния двубой, той показа различен критерий при отсъждане на фаулове и вдигане на наказателни картони. Свири пресилен фаул, след изпълнението на който гостите вкараха първия си гол. В края на първото полувреме не отсъди стопроцентова дузпа за нашия отбор. Веднага след нея имаше идентична, по-спорна ситуация в наказателното поле на Несебър, но отново нямаше съдийски сигнал за дузпа. В края на мача, рефера даде четири минути продължение.

Игра се обаче докато съперника изравни резултата – Несебър направи 2:2 две минути след като изтече даденото от съдията добавено време. Искаме наказание за този съдия. Наясно сме, че няма да върнем мача и точките, които този човек ни отне“, коментира пред Sportal.bg треньора на Загорец Мирослав Миндев.