Реабилитираният Кабов донесе точка на десет от Хебър в Благоевград

Отборите на Пирин (Благоевград) и Хебър завършиха наравно 1:1 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Христо Попадийн откри резултата в 36-ата минута, но Атанас Кабов изравни в 71-ата. Пазарджиклии играха близо час с човек по-малко, но в крайна сметка измъкнаха точка от Благоевград.

След равенството Пирин заема 14-а позиция с 21 точки, докато Хебър е с три повече на 13-о място.

След равностойно начало попадение на домакините бе отменено заради засада. Данило Полонский получи дълъг пас зад защитата и преодоля Петър Дебърлиев, но страничният съдия сигнализира, че е бил зад защитата, което бе потвърдено и от ВАР.

В 30-ата минута гостите останаха с човек по-малко. При едно единоборство Йоан Н'зи настъпи лошо Христо Попадийн, който се бе хвърлил на шпагат и реферът му показа втори жълт картон.

Малко по-късно потърпевшия играч на домакините откри резултата. Арно Лузайдио намери Попадийн в наказателното поле, който без да се бави прониза Дебърлиев.

През втората част гостите се активизираха, макар и с човек по-малко и в крайна сметка стигнаха до успех в 71-ата минута. Влезлият като резерва Атанас Кабов получи пас отляво и засече кълбото в мрежата. Крилото бе изваден от състава в началото на полусезона, но в крайна сметка бе върнат в състава и оттогава се представя на добро ниво.

В даденото от съдията продължение домакините можеха да стигнат до успеха, но Дебърлиев спаси удар на Юго Комано. Така двата тима си стиснаха ръцете при равенство.

ПИРИН 1:1 ХЕБЪР
1:0 Попадийн (36)
1:1 Кабов (71)

Стартови състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Аюб Абу, 6. Андрей Йорданов, 18. Арно Люзайадио, 7. Асен Дончев, 28. Виталийс Ягодинскис, 14. Данило Полонский, 77. Моду Диане, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн, 5. Николай Бодуров

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 75. Йохан Н’зи, 8. Красиан Колев, 14. Олексей Збун, 10. Ангел Бастунов, 9. Николас Пенев, 17 Марк-Емилио Папазов

НАЧАЛО: 17:30 часа
СЪДИЯ: Георги Давидов
СТАДИОН: "Христо Ботев", Благоевград

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!