Локомотив (Пловдив) се върна към победите след класика срещу Етър

Локомотив (Пловдив) се върна към победите след успех с 3:0 срещу Етър в мач от 24-тия кръг в efbet Лига. Димитър Илиев (60) откри домакините, след което Мичи Нтело (78) удвои. Крайният резултат беше оформен от Ангел Лясков (90+2). Главен рефер на срещата бе Венцислав Митрев.

Двата отбора търсеха победа, с която да се върнат на победния път. "Смърфовете" записаха две последователни загуби - от Хебър (1:2) и Крумовград (1:3). В класирането тимът на Александър Томаш е на пето място, докато "болярите" са на дъното с едва 10 точки.

Двубоят не предложи нищо интересно за зрителите в началаните минути. Локомотив бе по-активен, но липсваше острота в атаките на отбора. В 19-ата минута Мартин Райнов подаде зад гърба на защитата, а Мичи Нтело изскочи и излезе на голова позиция. Последва удар във вратаря, след което и сигнал за засада.

Точно в 30-ата минута Локомотив бе близо до гола, но гредата спря страхотен удар на Бабакар Дион от ждроп. Нападателят стреля от границата на наказателното поле и разтресе горната греда, след което защитата на гостите изчисти. Етър отговори с удар на Йоахим Гонзалес в 39-ата минута, който беше изключително неточен.

В 59-ата минута Евандро качи топката на главата на Бабакар Дион. Той от близка дистанция до голлинията стреля, но вратарят Мартин Величков се намеси безупречно. Минута по-късно Евандро изведе Мичи Нтело, а той подаде успоредно на голлинията към Димитър Илиев. Капитанът на Локомотив се бе позиционирал добре в наказателното поле и прати топката в мрежата.

В 74-ата минута Мартин Величков боксира удар на Димитър Илиев от фаул. Четири минути по-късно домакините удвоиха преднината си чрез Мичи Нтело. Бабакар Дион проби по лявото крило и центрира в наказателното поле. Нтело показа страхотна техника и овладя топката от въздуха, след което залъга защитник и вратаря Величков и опъна мрежата.

Етър можеше набързо да върне едно попадение, но Кристиан Томов блокира удара на Йоахим Гонзалес. В 85-ата минута Димитър Илиев направи по-трудното и изпусна 100-процентово положение. Той не успя да насочи удара си във вратата от метър разстояние до голлинията след страхотен пас на Лясков.

Точка на спора сложи Ангел Лясков с гол в добавеното време на мача. Той беше пуснат твърде лесно от защитата на гостите да влезе в наказателното поле, след което с безпощаден удар с левия крак преодоля Мартин Величков за трети път.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЕТЪР 3:0
1:0 Димитър Илиев (60)
2:0 Мичи Нтело (78)
3:0 Ангел Лясков (90+2)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ (ПД): 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 17. Мартин Райнов, 21. Евандро, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 9. Мичи Нтело

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 94. Жан-Марк Тибоуе, 15. Георги Ангелов, 4. Георги Александров, 5. Килиян Гюсъм, 7. Кольо Станев, 8. Мартин Моран, 23. Моузес Кандидус, 28. Николай Янков, 18. Йоахим Гонзалес, 14. Ивайло Димитров

Снимки: Startphoto