Хебър шокира Локомотив в мач с много нерви, феновете скочиха на Крушарски

Хебър шокира Локомотив (Пловдив) с 2:1 в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Христо Иванов (11) изведе домакините напред, а Марк-Емилио Папазов (51) изравни. Дълбоко в добавеното време Шейх Сенегор (90+5) донесе успеха за гостите. През втората част попадение на Димитър Илиев беше отменено заради засада, а също така и ВАР се намеси, отменяйки дузпа, отсъдена за игра с ръка на Георги Вълчев. Главен съдия на срещата бе Петър Кузев. Впечатление направи присъствието на младия страж Кристиян Томов на мястото на Динко Хоркаш на вратата на Локомотив. Той и допусна ужасяваща грешка при гола на Шейх, като позволи на нападателя да го прехвърли.

В първия пролетен кръг "смърфовете" постигнаха страхотен обрат над Арда (Кърджали). Тимът на Любослав Пенев пък допусна минимално поражение от Локомотив (София).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Локомотив поведе в резултата с рано-рано с гол на Христо Иванов в 11-ата минута. Перфектно центриране на Камдем от десния фланг намери Йоан Баи в наказателното поле. Той стреля от въздуха, но право в тялото на вратаря Дебърлиев. За щастие на домакините, топката попадна право в Христо Иванов, който от близка дистанция не сбърка и отбеляза гол.

В 25-ата минута удар на Евандро попадна право в ръцете на Дебърлиев. При въпросната ситуация Жоао Сеско и Христо Иванов се сблъскаха и удариха лошо главите си, които бяха превързани от лекарските екипи. Ситуацията с Иванов бе по-тежка и това принуди Александър Томаш да го замени. На терена се появи новото попълнение Мичи Нтело.

В 35-ата минута Бабакар Дион се разходи между защитниците на Хебър. Никой не посмя да отнеме топката от нападателят, а той подаде към свободния Баи. Ударът на последния беше много неточен и премина над горната греда. В 40-ата минута нов шут на Баи от границата на наказателното поле мина високо над вратата. Веднага след това Георги Каракашев беше близо до гола за гостите. Изстрелът му от границата на наказателното поле мина на метър от страничната греда.

В края на полувремето Ангел Лясков изскочи срещу вратаря на Хебър, но изигра ситуацията като типичен защитник и едва удари топката, която излезе в аут.

Второто полувреме започна много силно за гостите, които организираха две добри атаки. При третата се стигна и до изравнителен гол, дело на Марк-Емилио Папазов. Той се възползва от чудесно центриране на Стефан Цонков от десния фланг, пласирано точно към втора греда. Папазов засече с глава и не остави шансове на стража Томов.

В 57-ата минута Локомотив стигна до втори гол, който бе отменен заради засада. Евандро центрира от корнер, а Хорхе Сегура засече с глава. Въпреки че топката влизаше във вратата, Димитър Илиев подложи крак и я довкара. Оказа се, че капитанът на Локомотив е бил в положение на засада.

В 60-ата минута Мичи Нтело се освободи в наказателното поле и шутира силно по земя, но Дебърлиев внимаваше и парира удара. Секунди по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Георги Вълчев удари топката с ръка след центриране на Бабакар Дион. След дълго преразглеждане на ситуацията от ВАР стана ясно, че дузпа няма да има, защото Вълчев играе първо с коляно, след което с ръка. Това вбеси феновете на Локомотив.

В 86-ата минута Димитър Илиев се обърна добре, но ударът му бе много слаб. Мачът завърши с много нерви. Ангел Лясков видя червения картон след реплика към главния съдия, който пък накъса играта със странни отсъждания. Георги Каракашев също изнерви всички фенове на Локомотив, откъдето играе под наем в Хебър. Халфът почувства схващане на прасеца, което беше прието от феновете като бавене на времето.

Когато изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, една изритана от Георги Вълчев топка в предни позиции обърка защитата. Вратарят Кристиян Томов излезе напред, но позволи на Шейх Сенегор да играе с глава и да насочи топката във вратата му за крайното 2:1 в полза на Хебър. Това вбеси феновете на Локомотив, които скочиха на собственика Христо Крушарски за решението му да остави Динко Хоркаш на пейката, докато вратарят не подпише нов договор.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ХЕБЪР 1:2
1:0 Христо Иванов (11)
1:1 Марк-Емилио Папазов (51)
1:2 Шейх Сенегор (90+5)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 6. Христо Иванов 21. Евандро, 10. Йоан Баи, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион;

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 99. Георги Каракашев, 24. Лазар Марин, 84. Стилиян Тисовски, 14. Олексий Збун, 10. Ангел Бастунов, 9. Николас Пенев, 17. Марк-Емилио Папазов;

СЪДИЯ: Петър Кузев
СТАДИОН: "Локомотив", Пловдив