Лидерът в Босна нанесе първа загуба на Крумовград

Крумовград допусна първа загуба в контролите от зимния си лагер в Турция. Тимът на Станислав Генчев отстъпи на лидера в първенството на Босна и Херцеговина Борац (Баня Лука) с 2:3. Двубоят беше предаван на живо по Sportal.bg.

Квържич (9'), Вукович (15') и Кулашин (38') се разписаха за Борац, а  Серкан Юсеин (32') и Димитър Тонев (58') бяха точни за родния отбор.

Босненците бяха по-добрият тим през първото полувреме, но след почивката крумовградчани се посъбудиха и притиснаха своя противник. Играчите на Генчев обаче така и не успяха да се доберат до изравнително попадение.

По този начин Крумовград приключи лагера с три победи, едно равенство и едно поражение. Преди подновяването на шампионата отборът ще изиграе още една контрола - срещу Марица (Пловдив) на 9 февруари (петък).

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

В осмата минута играч на Борац беше съборен в наказателното поле на крумовградчани и главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Зоран Квържич се нагърби с изпълнението на дузпата и изпрати Макенджиев в обратния ъгъл, с което откри резултата.

Малко след това футболист на босненския тим се озова очи в очи с Макенджиев, но този път българският страж се отличи със страхотно спасяване.

В 15-ата минута Борац организира добро нападение по десния фланг, а на точното място в наказателното поле се оказа Давид Вукович, който засече центрирането и от близко разстояние не остави шансове на вратаря на Крумовград.

Алекс Колев бързо можеше да върне едно попадение, но изстрелът му с десния крак премина встрани от целта.

В 32-рата минута Серкан Юсеин намали изоставането на своя тим, след като се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле - 1:2.

В 38-мата Борац отново си извоюва преднина от два гола. Енвер Кулашин изпревари Момчил Цветанов в опасна близост до вратата и не сбърка.

Крумовградчани започнаха по-активно след почивката и това даде резултат в 57-мата минута, когато Димитър Тонев преодоля противниковия страж с шут от близко разстояние.

В 73-тата минута можеше да се стигне до много куриозен автогол, след като топката беше върната към Макенджиев, а той не успя да си я поеме по най-добрия начин. За негово щастие кълбото не беше в рамките на вратата и излезе в корнер.

До края на срещата футболистите на Станислав Генчев потърсиха изравнително попадение, но такова не падна и резултатът се запази непроменен.

КРУМОВГРАД 2:3 БОРАЦ

0:1 Квържич (9 - дузпа)
0:2 Вукович (15)
1:2 Серкан Юсеин (32)
1:3 Кулашин (38)
2:3 Димитър Тонев (57)

Стартови състави:

КРУМОВГРАД: 21. Благой Макенджиев, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 3. Калоян Пехливанов, 18. Клайдер Маседо, 7. Момчил Цветанов, 8. Ренан Ареяш, 10. Серкан Юсеин, 13. Диего Рапосо, 17. Патрик Луан, 9. Александър Колев;

БОРАЦ: 1. Павлович, 20. Квържич, 6. Челич, 31. Сушич, 16. Ерера, 15. Граховац, 29. Терзич, 24. Благаич, 27. Кулашин, 17. Вукович, 19. Лукич.