Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Сепси вгорчи дебюта на бивш треньор на Ботев (Пд) в Румъния

Сепси се наложи с 2:1 над Динамо (Букурещ) и се изкачи на 10-о място в класирането на румънското първенство. Тимът, който елиминира ЦСКА - София в Лигата на конференциите през лятото, стигна до успеха с две попадения на Мариус Щефанеску. За гостите се разписа Гонсало Грегорио. Това беше дебют начело на Динамо за бившия наставник на Ботев (Пловдив) Желко Копич.

Щефанеску откри резултата в 11-ата минута с перфектен прехвърлящ удар след асистенция на Джонатан Родригес. В средата на първото полувреме нападателят на домакините беше точен отново. Рикошет в противников футболист прати топката на левия крак на Щефанеску и той не сгреши.

Появилият се от пейката Грегорио върна интригата в 51-ата минута. Португалецът е голмайстор на "червените кучета" от началото на сезона с 4 попадения.

Динамо не можа да изравни до края и регисттрира четвърта поредна загуба. Столичният тим е на предпоследното 15-о място в класирането с 10 точки, а на дъното е Ботошани с 9.

Снимка: gsp.ro