Алекс Петков и Шльонск увеличиха преднината си на върха в Полша

Шльонск постигна трета поредна победа в първенството на Полша и дръпна с 5 точки пред най-близкия си преследвач Ягелония. Отборът на Алекс Петков се наложи с 1:0 като гост на Радомяк, а българският национал отново беше титуляр. Той получи жълт картон в 25-ата минута, а попадението реализира Ерик Експосито в началото на втората част.

Шльонск отново демонстрира, че умее да постига резултати и без да надиграва съперниците си. Тимът на Яцек Магиера използва едно от малкото си чисти положения пред вратата на Алберт Пошядала, а домакините могат да съжаляват за пропуските си, особено през първото полувреме.

Най-добрата възможност за Рядомяк беше в 20-ата минута, когато Педро Енрике изпълни дузпа, но Рафал Лешчински спаси удара му. До почивката Шльонск удържа нулевото равенство, а малко след подновяването на играта успя да поведе. Удар на испанеца Експосито рикошира в бранител на домакините и топката спря в мрежата. Това беше 13-и гол за капитана на Шльонск през сезона и той е начело в листата на стрелците в Екстракласата.

В 86-ата минута Педро Енрике можеше да се реваншира за пропуска си от бялата точка, но с глава нацели напречната греда. Съставът на Константин Гълка остана в средата на таблицата с 19 точки, а Шльонск събра 36 и увеличи аванса си пред втория в подреждането Ягелония, който направи 0:0 у дома с Пяст Гливице.