Алекс Петков и Шльонск загубиха гостуването си на Стал

Отборът на Шльонск (Вроцлав) загуби с 1:3 гостуването си на Стал (Миелец). Срещата бе от 4-ия кръг на полската Екстракласа. Българският защитник Алекс Петков игра пълни 90 минути за гостите, макар да получи жълт картон още в началото на мача.

Шльонск можеше пръв да открие резултата, но гол на Жуковски в 5-ата минута не бе признат заради игра с ръка.

В 36-ата минута домакините получиха дузпа, но Пьотр Влазло пропусна от бялата точка.

Все пак Стал поведе в самия край на първата част, когато точен бе Коки Хинокио.

След това домакините реализираха два бързи гола в 53-тата и 55-ата минута, дело отново на Хинокио и Михал Трабка.

В добавеното време на мача Шльонск върна един гол от дузпа, реализирана от Ерик Експосито.

С тази победа Стал излезе на 7-ото място в класирането с 5 точки. Шльонск пък остава без успех на сметката си и е на последното 18-о място с 1 точка в актива си.