Ал-Хилал дръпна с комфортна преднина на връха след успех над Ал-Ахли

Отборът на Ал - Хилал надви с 3:1 тима на Ал - Ахли в среща от 11-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия. Успехът за домакините бе изкован след попадения на Сергей Милинкович - Савич (1') и Александър Митрович (37'), както и автогол на Рожер Ибаньес (84'). Почетният гол за гостите вкара Алан Сен - Максимeн (58').

Успехът откъсна Ал - Хилал на върха с пет точки пред втория Ал - Таавон, докато Ал - Ахли остана на пето място със седем точки зад днешния си съперник.

Двубоят започна вихрено и след по-малко от 60 секунди домакините откриха резултата. Сергей Милинкович - Савич вкара гола, а Калиду Кулибали се отчете с асистенция.

В 26-ата минута другият сърбин в отбора - Александър Митрович, можеше да даде още по-сериозен аванс на отбора си, но пропусна да вкара от дузпа. Все пак бившият нападател на Фулъм се разписа до края на полувремето, като успя да го направи в 37-ата минута.

През второто полувреме гостите демонстрираха желание да обърнат срещата в своя полза и върнаха един гол около четвърт час след подновяването на играта. В негов автор се превърна 26-годишният французин Алан Сен - Максимeн, а ключова роля за попаението имаше една от звездните покупки за Ал - Ахли това лято - Рияд Марез.

В крайна сметка тези усилия се оказаха напразни, защото в последните минути от редовното време Рожер Ибаньес си вкара автогол и върна преднината от два гола на Ал - Хилал.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Това бе четвърти последователен успех за момчетата на Жорже Жезус, докато играчите на Ал - Ахли загубиха за първи път от 22-и септември насам.