Balkan Grand Prix 6

Бензема с гол и автогол при равенство на Ал-Итихад в мач, ръководен от Георги Кабаков

Карим Бензема бе едновременно герой и грешник за своя Ал-Итихад в гостуването на Ал-Таавон от 10-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Носителят на "Златната топка" отбеляза головете и в двете врати за равенството 1:1. Интересното е, че срещата бе ръководена от най-добрия българския съдия Георги Кабаков.

Французинът откри резултата в полза на Ал-Итихад в 22-рата минута. Той бе точен с глава след центриране отдясно на Игор Коронадо.

В 26-ата минута обаче Бензема разочарова и своя вратар, вкарвайки топката в собствената си врата след центриране от корнер.

По-късно нападателят имаше страхотен шанс да донесе успеха на своя тим отблизо, но ударът му бе спасен от вратаря.

В крайна сметка мачът завърши без повече попадения. Така Ал-Таавон и Ал-Итихад остават един зад друг в класирането. Домакините са на 2-рата позиция с 23 точки, а гостите на 3-тата с 20.