България U16 допусна обрат и загуби контролата си със Сърбия U16

България загуби с 2:4 от Сърбия в контрола между двата тима при юношите до 16 години. Българите поведоха с 2:0, но допуснаха цели 4 гола в своята врата и загубиха мача.

Срещата започна равностойно, като първата намеса бе на вратаря на Сърбия след удар на Илиян Гатински. В 28-ата минута се стигна до дузпа за гостите, но Огнян Владимиров спаси изстрела от бялата точка. Нашите момчета отговориха с нов далечен удар на Гатински, но отново последва спасяване. Минути преди края на първата част Васил Василев имаше шанс да открие резултата, но сръбският страж изби с крак. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с по-добра игра на България и в 51-ата минута се стигна до попадение. Димитър Урумов стреля, вратарят спаси, но при добавката Илиян Гатински прати топката в мрежата на сърбите. Последваха още няколко добри ситуации за гол пред нашите момчета, но не бяха завършени по най-добрия начин. В 58-ата хубав пробив по фланга на Урумов завърши с нарушение и дузпа. Васил Василев застана зад топката и направи резултата 2:0.

Сърбите реагираха светкавично и само за 10 минути успяха да отбележат две попадения и да изравнят. В 71-ата се стигна и до пълен обрат за гостите след изключително красив гол с прехвърлящ удар от центъра на терена. 15 минути преди края грешка в нашата отбрана довете до четвърти гол за Сърбите.

В четвъртък от 11:00 ще бъде изиграна и втората контрола между двата отбора.