Миньор взе дербито на върха

Миньор (Перник) победи с 1:0 като гост Чавдар (Етрополе) в дербито от деветия кръг на Югозападната Трета лига.  Единственото попадение за успеха отбеляза Деян Христов. Срещата бе предавана пряко по Sportal TV.

С успеха си днес Миньор вече дръпна с шест точки на върха. "Чуковете" са с 22 точки на първо място, докато Чавдар остава втори с 16.

Гостите откриха резултата в средата на първата част. В 25-ата минута контраатака и центриране отляво намери Деян Христов и ветеранът хладнокръвно реализира.

През втората част срещата бе равностойна, като и двата тима можеха да стигнат до попадение, но това така и не се случи и гостите триумфираха с трите точки.

ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ) 0:1 МИНЬОР (ПЕРНИК)
0:1 Христов (25)

ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ): 1. Слави Петров, 77. Цветомир Вачев, 14. Тони Стоичков, 15. Кристиян Атанасов, 5. Калоян Радков, 11. Павел Головодов, 8. Стивън Славков, 20. Румен Рангелов, 10. Ивайло Марков, 9. Николай Ботев, 99. Борис Димитров

МИНЬОР (ПЕРНИК): 1. Даниел Леонтиев, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 4. Виктор Стойков, 8. Кристиян Слишков, 18. Георги Янев, 6. Георги Ангелов, 30. Михаел Орачев, 19. Божидар Чуканов, 26. Деян Христов, 7. Александър Александров