Кюстендил пропусна да разгроми Банско

В Кюстендил, едноименния тим спечели с 1:0 срещу Банско тийм. Срещата е от осмия кръг на Югозападната Трета лига. Крис Вълчинов осигури трите точки, засичайки прострелно центриране по тревата на Марио Евтимов в 47-ата минута. Заслужен успех за домакините, които водиха играта предимно в половината на съперника.

Селекцията на Мартин Йорданов доминираше през 90-те минути и пропиля доста положения за гол. Явно умората от 120-минутния мач за купата на България не позволи на кюстендилци да дадат повече от себе си в завършващата фаза на атаката. Гостите утежниха максимално положението си още в 20-ата минута, когато Йордан Лечов хвана топката с ръка и рефера го отстрани с червен картон.