Септември и Лудогорец не си вкараха при 15-ките

Септември прие Лудогорец на терена на 57-мо спортно училище в дербито на 3-я кръг в Елитната група до 15г. Срещата започна с много битка, а първата добра ситуация се откри пред домакините, но удар на Стоил Йорданов се отби от страничната греда. В 20-та минута “зелените” стигнаха до опасен свободен удар на границата на наказателното поле. Изстрелът на Николай Попов премина на сантинтиметри. До края на полувремето ситуациите за гол липсваха и двата отбора се прибраха на почивка при 0:0.

Втората част започна с възможност за Лудогорец. Появилият се след почивката Тимур Мустафа засече с глава добро центриране, но топката срещна напречната греда. В 48-та минута се стигна до много спорен втори жълт картон за капитана на Септември Димитър Кънев. Така домакините останаха с 10 играчи на терена. Последва натиск на Лудогорец, но вратаря на септемврийци се открои с добри намеси. Все пак до края на срещата попадения не паднаха и двобоя завърши при нулево равенство.