Без победител в битката между Беласица и Марек

Отборите на Беласица и Марек завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от петия кръг на Втора професионална лига.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите от Дупница. Запро Динев направи пробив, който завърши с шут, но кълбото прелетя над целта.

В 23-ата минута Запро Динев бе изведен очи в очи със стража на Марек, но атакуващият футболист не успя да го преодолее, стреляйки в тялото на Константин Костадинов.

15 Беласица 0:0 Марек

В 35-ата минута футболистите на Марек пропуснаха златен шанс да открият резултата. Александър Близнаков центрира в наказателното поле към непокрития Александър Башлиев, който от близка дистанция с глава не успя да прати топката в мрежата.

Втората част стартира с майсторска намеса на Кирил Георгиев. В 48-ата минута Андон Гущеров засече центриране, но стражът на Беласица атрактивно изби в корнер.

В 60-ата минута домакините останаха с 10 души на терена. Аспарух Шамкалов влезе изключително грубо в тялото на Александър Башлиев, а главният съдия Димо Димов показа напълно заслужен червен картон за футболиста на Беласица.

В 88-ата минута Запро Динев бе близо до гола. Атакуващият футболист отправи удар от близка дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация в дербито от кръга.

БЕЛАСИЦА - МАРЕК 0:0

Стартови състави:

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 5. Мартин Русков, 22. Валентин Костов, 7. Аспарух Шамкалов, 11. Таонса Аксел, 2. Куфре Ета, 55. Владимир Гогов, 17. Запро Динев, 99. Димитър Иванов, 9. Мариян Вангелов

Марек: 21. Константин Костадинов, 32. Александър Башлиев, 5. Боян Стойнев, 18. Раиф Мурадов, 44. Христо Каймакански, 14. Александър Близнаков, 71. Димитър Илиев, 77. Милен Иванов, 13. Веселин Любомиров, 10. Николай Ганев, 99. Любомир Костов

Снимки: Борислав Трошев