Виста прегази Макаби и спечели Botev Cup

Отборът на Виста спечели международния юношески турнир Botev Cup, след като прегази с 4:0 талантите на Макаби (Тел Авив). Попаденията за руския тим реализираха Кристиян Нвачукву (49, 52), Ожо Абрахам (59) и Джон Батиги (62).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на "жълто-сините". В 14-ата минута Едгар Пилоян стреля майсторски от пряк свободен удар, но кълбото се отби в гредата.

16 U19 Виста 4:0 Макаби (Тел Авив)

До края на първата част талантите на Макаби бяха по-активни, контролирайки повече топката, но не успяха нито веднъж да отправят опасен изстрел към вратата на Амир Идрисов.

В 49-ата минута руският тим стигна до първия гол във финала. Нападателят на Виста Кристиян Нвачукву бе изведен очи в очи със стража на Макаби и без проблеми заби първото попадение.

Малко по-късно Джон Батиги направи страхотен пробив, след което пусна пас към точката на дузпата, където Кристиян Нвачукву с точен изстрел вкара своя втори гол.

В 59-ата минута Едгар Пилоян отправи изстрел от фал, стражът на Макаби се намеси много слабо, а при добавката Ожо Абрахам направи резултата класически.

Три минути по-късно Джон Батиги спечели дузпа, която първоначално бе отразена от Барак Алтагар, но при добавката халфът на Виста прати кълбото в мрежата. До края на срещата талантите на Виста продължиха да се забавляват на терена и напълно заслужено се поздравиха с успеха в Botev Cup.

МАКАБИ (ТЕЛ АВИВ) - ВИСТА 0:4

0:1 Кристиян Нвачукву (49)
0:2 Кристиян Нвачукву (52)
0:3 Ожо Абрахам (59)
0:4 Джон Батиги (62)

Стартови състави:

Макаби: 1. Барак Алтагар, 5. Амит Креди, 4. Итай Гарси, 3. Михаел Меренстейн, 6. Лиор Машански, 2. Ноам Шварц, 7. Амит Зур, 11. Ори Азо, 8. Идо Оли, 10. Саед Фарчи, 9. Агам Ханон

Виста: 33. Амир Идрисов, 3. Джон Емануел, 17. Сейду Траоре, 5. Матушин Тарослав, 6. Ожо Абрахам, 7. Едгар Пилоян, 20. Джон Батиги, 14. Укаки Съксес, 10. Баба Ндиае, 30. Теджири Гбомаду, 11. Кристиян Нвачукву

Снимки: Борислав Трошев