Димитровград подчини Гигант в голово шоу

Отборът на Димитровград се наложи над Гигант (Съединение) у дома с 3:2 в двубой от последния 38-и кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините, до голяма степен, убиха интригата още през първото полувреме, след което имаха аванс от две попадения.

Мартин Стоянов откри резултата в 10-ата минута, а Николай Георгиев (32') и Николай Горанчев (39') също се разписаха преди почивката. Малко преди края на частта Никола Марин (42') намали изоставането на своя тим. При 1:0 гостите от Съединение имаха претенции за нарушение в наказателното поле срещу Георги Коев, които обаче не бяха уважени от главния съдия на срещата.

В 55-ата минута Марин пропусна страхотна възможност да вкара още един гол, но не успя да се разпише от бялата точка. Четвърт час преди края на редовното време Георги Коев реализира второ попадение за Гигант, но това се оказа недостатъчно за гостите да си тръгнат поне с точка днес.

Димитровград доигра мача в намален състав, след като Вълчан Чанев получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.