Лудогорец потъна при дузпите срещу Андерлехт след 120 минути люта битка

Лудогорец отпадна от европейските клубни турнири, след като загуби след дузпи от белгийския Андерлехт в битката между двата тима от първата плейофна фаза на Лигата на конференциите. “Орлите” спечелиха първия двубой в Разград с 1:0, а днес в редовното време и продълженията бяха победени с 1:2. Така дузпите трябваше да решат победителя, но те се оказаха тотален провал за българите и разградчани пропуснаха цели три, докато белгийците бяха точни при всички случаи.

Двата тима изиграха много здрав и напрегнат мач, като Андерлехт имаше инициативата през по-голямата част от срещата, докато Лудогорец се стремеше да дава отпор и на моменти успяваше, като съумя да докара битката до 11-метрови удари. Резултатът бе открит от домакините в началото на мача, след като Франко Русо си отбеляза автогол. Яри Версехеерен удвои за белгийците в средата на втората част, но Игор Тиаго бързо върна "орлите" в играта. В началото на продълженията Лудогорец остана с човек по-малко след втори жълт картон на Якуб Пиотровски.

Наставникът на българите Анте Шимунджа заложи на вратата на Серджио Падт и пред него в отбрана - Антон Недялков, Франко Русо, Игор Пластун и Аслак Фон Витри. В халфовата линия действаха Нонато, Якуб Пиотровски и Педро Нареси. В предни позиции бе Игор Тиаго, подпомаган по двата фланга от Кирил Десподов и Бърнард Текпетей.

Двубоят започна равностойно с по една опасна атака и за двата тима, която и двата случая не завърши с опасен удар. Неприятната новина за Лудогорец от първите минути бе принудителната смяна на Аслак Фон Витри заради контузия. На негово място влезе новото попълнение Пипа.

В 13-ата минута Андерлехт откри. Пробив отляво на Амузу намери Слимани, който стреля, а топката пое извън рамките на вратата, но за нещастие на българите се отклони в Русо и влезе във вратата на Падт

В 22-ата минута Лудогорец изравни, но голът бе отменен поради засада. Текпетей шутира от дъгата на наказателното поле, а топката се отби в белгийската греда и се върна към Русо, който вкара, но бе в положение на засада.

Последваха отново равностойни минути, като в 32-ата минута рикошет позволи на Стройкенс да се озове сам срещу Падт, но вратарят блокира удара му.

В началото на втората част играта бе равностойна, но постепенно домакините взеха инициативата, но без да стигат до чисти положения пред Падт.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Андерлехт стигна до втори гол. Слимани свали топката към Версхеерен, който бе на чиста позиция и с диагонален удар преодоля вратаря.

Само две минути по-късно обаче Лудогорец се върна в мача. Десподов центрира отдясно към Тиаго, който успя да засече кълбото във вратата.

В последните минути на мача белгийците наложиха натиск и бяха близо до попадение на два пъти. Първо Стрикенс стреля силно по диагонал, но Падт спаси, а след това гредата спаси Лудогорец след шут на Бенито Раман и рикошет в Недялков. На отсрещната врата пък Десподов изпревари Вертонген пред наказателното поле и бе спънат, но съдията не отсъди нарушение. Така или иначе до попадение не се стигна и срещата влезе в продължения.

В първите минути на продълженията Лудогорец бе по-активният тим и изглеждаше по-опасен. В 97-ата минута обаче българите останаха с десет човека. Якуб Пиотровски получи втори жълт картон за фаул пред наказателното поле и трябваше да напусне предварително срещата.

До края на продълженията мачът се игра предимно в половината на Лудогорец, но с изключение на една критична ситуация, когато Педро Нареси трябваше да избива с гърди от голлинията до други положения пред Падт не се стигна.

По този начин дузпите трябваше да определят победителя. Изпълненията на Лудогорец обаче бяха слаби и "орлите" пропуснаха първите си три изпълнения, което ги обрече на отпадане. Пипа, Доминик Янков и Нареси не успяха да вкарат, след като Берт Вербрюген ги отрази, а в отговор Рафаелов, Вертонген и Версхеерен бяха безпогрешни. Така с 3:0 при изпълненията Андерлехт продължава към следващата фаза.

АНДЕРЛЕХТ 2:1 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Русо (13-а)
2:0 Версхеерен (69)
2:1 Тиаго (71)