Трета поредна победа за Велковски и компания

Серкъл Брюж играе много силно в последните седмици и записа трети последователен успех в белгийската Юпилер лига. Отборът на Димитър Велковски разгроми с 4:1 гостуващия Шарлероа и се изкачи на 9-о място в класирането. Българският защитник се появи като резерва в 86-ата минута.

Японецът Аясе Уеда откри резултата в 32-ата минута, а Шарлероа пропусна дузпа чрез Адем Зорган в края на полувремето. Отново Уеда покачи на 2:0 в 57-ата минута, след което гостите върнаха един гол благодарение на Даан Хайманс от дузпа. Ян Гбо и Емилио Керер решиха всичко в полза на Серкъл в последния четвърт час.

Начело в Белгия е Генк с 34 точки, пред Антверп с 33. Шампионът Брюж и Роял Юнион СЖ делят третата позиция с по 28 точки. Льовен на Кристиян Малинов е на 7-о място с 20 точки, а Вестерло на Едисон Йорданов е 8-и с 19.