Малинов и Льовен с важна победа в Лиеж

Кристиян Малинов изигра силен мач за Льовен, който победи с 3:1 като гост Стандард (Лиеж) и се изкачи на 6-о място в класиране на белгийската Юпилер Лига. Българският национал имаше участие в атаката за първия гол, а освен това свърши много работа в средата на терена.

Йон Дагур Торстейнсон откри резултата в полза на Льовен в 35-ата минута, а в самия край на полувремето Начон Нсинги удвои. Малко преди това Малинов получи жълт картон. В 51-ата минута Нсинги беше изгонен за грубост срещу Еден Шамир, но и с човек повече Стандард разочарова. Муса Ал-Тамари гарантира успеха на Льовен четвърт час преди края, а домакините стигнаха само до почетно попадение, дело на Рено Емонд. Нападателят вкара с добавка от дузпа, която самият той пропусна.

Брюж се изкачи на трето място в класирането, но победата над Кортрийк с 2:1 не дойде никак лесно. Съставът на Карл Хьофкенс отправи близо 30 удара към противниковата врата, но накрая трябваше да трепери. Феран Жутгла откри за Брюж в 4-ата минута, Папе Гей изравни в 33-тата след подаване на Кристоф Д'хаене, а малко преди почивката новото попълнение Бьорн Майер се разписа с глава и осигури трите точки на "синьо-черните".

Зюлте Варегем не успя да се противопостави на гостуващия Шарлероа и загуби с 1:3. Алиу Фадера даде надежди на домакините с ранно попадение, но след това Даан Хайманс изравни, а в последните 10 минути Жорис Куамбре и Анас Зарури решиха двубоя в полза на Шарлероа. Бившият отбор на Иван Горанов събра 9 точки и в горната половина на класирането.

Най-зрелищният мач в кръга направиха Мехелен и Вестерло. За гостите титуляр беше Едисон Йорданов. Неговият отбор загуби с 4:5, въпреки че водеше с 4:2 до 76-ата минута. Ако бяха задържали преднината си, футболистите на Вестерло щяха да имат 9 точки и да се изравнят с Андерлехт, Льовен и Шарлероа. Сега новакът в елита заема 10-а позиция в подреждането.