Тежки загуби за двама от българите в Белгия

Отборите на двама от българите, които се подвизават в Белгия, допуснаха тежки загуби в мачовете си от 13-тия кръг на местното първенство. Вестерло на Едисон Йорданов бе пометен с 6:1 от Генк. Защитникът се появи в игра като смяна в 80-ата минута и нямаше особено влияние върху развитието на двубоя. Льовен на Кристиян Малинов пък бе победен с 4:2 от Ойпен. Бившият футболист на ЦСКА - София записа пълни 90 минути.

Единствено Серкъл Брюж на Димитър Велковски се поздрави с победа в този кръг. Той спечели с 1:0 гостуването си на Серен. Нашият сънародник поигра десет минути в края, след като влезе на терена като резерва в 80-ата минута.

След този кръг Льовен е 7-и с 20 точки, Вестерло е на 8-ото място с 19, а Серкъл Брюж е на 12-ата позиция с 15 точки. Водач е Генк с 34 точки в актива си.