Андерлехт продължава да буксува

Андерлехт играе много неубедително от началото на сезона и поредното доказателство дойде с домакинската загуба от Шарлероа - 0:1. Гола за бившия отбор на Иван Горанов отбеляза японецът Риота Мориока в 65-ата минута. По този начин Шарлероа излезе пред днешния си съперник в класирането и е на 8-о място с 15 точки, а Андерлехт заема незавидната 10-а позиция с актив от 13 пункта.

Без Димитър Велковски, Серкъл Брюж постигна драматичен успех с 4:3 като гост на Гент. Серкъл повеждаше три пъти, но домакините съумяваха да изравнят. Решаващото попадение заби Дино Хотич от дузпа в 88-ата минута. Словенецът направи хеттрик, а отборът му вече не е в зоната на изпадащите.

Кортрийк изненадващо победи лидера Антверп с 2:1. Резултата откри Фелипе Авенати, който наказа бившия си тим, а до почивката за домакините се разписа и Фаиз Селемани. Винсент Янсен върна един гол от дузпа чак в добавеното време. Антверп вече има само с две точки повече от втория Генк, а Кортрийк се измъкна от зоната на изпадащите.

В сблъсък от долните етажи на класирането Ойпен се наложи с 1:0 при гостуването си на Сент Трюйден.