Малинов с асистенция при инфарктна победа на Льовен

Отборът на Льовен записа инфарктна победа с 3:2 в домакинството си на Шарльороа от 8-ия кръг на първенството на Белгия. Мачът бе изключително вълнуващ, но домакините измъкнаха трите точки, а роля за това имаше и българинът Кристиян Малинов, който изигра пълни 90 минути и асистира за първото попадение на своя тим.

Даан Хейманс даде преднина на гостите в 13-ата минута, но Льовен изравни в 22-рата, когато Малинов подаде за Матийо Мертенс, който порази вратата за 1:1.

След това домакините излязоха напред в резултата в 62-рата минута чрез Марио Гонзалес, но Шарльороа отново възстанови равенството в 76-ата минута чрез

Марко Илаймахаритра. Все пак Льовен се добра до победата в 86-ата минута, а точен отново бе Гонзалес за крайното 3:2.

С тази победа Льовен излезе на 4-тото място в таблицата с 16 точки.Шарльороа остава на 7-ата позиция с 12 точки. Водач е Антверп с 21 точки.