Малинов с нов силен мач в Белгия

Кристиян Малинов отново беше титуляр за Льовен, а отборът му направи нулево равенство при гостуването си на Мехелен в среща от 9-ия кръг на белгийското първенство. Бившият халф на ЦСКА - София, който не попадна сред избраниците на Младен Кръстаич за предстоящите мачове на националния отбор, се представи на високо ниво, но тимът му не успя да стигне до трите точки, въпреки че цяло второ полувреме беше с човек повече.

В средата на първата част съдията отмени по един гол и за двата тима заради засади. В 44-ата минута Алесио Да Круз от Мехелен получи директен червен картон, но и в намален състав домакините имаха своите шансове да грабнат победата. Льовен не загуби за пети пореден път и се намира на престижното 4-то място в класирането на Юпилер лигата.

Успех постигна и Вестерло на Едисон Йорданов. Българският национал обаче не игра при победата с 3:2 като гост на Шарлероа. В герой се превърна Киън Васен, който отбеляза решаващия гол в 89-ата минута. Преди това домакините наваксаха пасив от две попадения, но не можаха да избегнат загубата и се намират на 9-о място с 12 точки, колкото има и Вестерло.

Без Димитър Велковски Серкъл Брюж направи 2:2 у дома с Остенде. Тимът на българина поведе с 2:0 до почивката, но изпусна трите точки и остана в зоната на изпадащите с 6 точки. На дъното е Зюлте Варегем с 5 пункта, след като снощи загуби с 0:3 от Сент Трюйден.