Украйна заби "петица" на Армения и ще играе финал в групата

Тимът на Украйна бързо се надигна от загубата срещу Шотландия преди дни и разгроми Армения с 4:0 като гост в среща от група 1 на Дивизия “Б” на Лигата на нациите. По този начин представителният тим на воюващата с Русия страна запази шанса си да спечели първото място и да се изкачи в най-силната дивизия. Така всичко ще се реши в следващия кръг във вторник, когато Украйна приема шотландците. В същото време арменците се борят да не изпаднат, защото са последни в класирането.

През юни украинците бяха отнесли същия съперник с 3:0 и като домакини, а днес отново доказаха, че са далеч по-стойностният тим.

Защитникът на Динамо (Киев) Олександър Тимчук вкара първия гол на празна врата в 22-рата минута след подаване на Олександър Зубков. После двамата си размениха ролите и Зубков покачи на 2:0 в 57-ата.

След това домакините вече нямах сили за нищо и в 69-ата Артьом Довбик увеличи на 3:0. Данило Игнатенко направи 4:0 в 81-вата, а след още три минути Довбик се разписа още веднъж - за 5:0.

Половин час като резерва в края за арменците записа нападателят на ЦСКА - София Жираир Шагоян.

В другата среща от групата по-късно днес Шотландия приема Република Ирландия.