ФК Ямбол вкара пет пъти в Стара Загора и се изкачи на върха

Едноименният тим на Ямбол разгроми Берое II с 5:0 в Стара Загора. Двубоят е от третия кръг на Югоизточната Трета лига. Успехът е трети пореден и изстреля селекцията на Ивелин Петков с пълен точков актив на първото място в класирането. Футболистите му доминираха през цялото време.

Николай Дичев даде тон за победата в 25-ата минута, когато с глава завърши с гол заучено положение. Янаки Панайотов удвои с шут от 20 метра в 38-ата минута. Той се разписа с добавка и в началото на втората част. Ангел Костов уби окончателно интригата в попадението си в 61-ата минута. Десетина по-късно капитана Александър Андонов завърши с гол самостоятелна акция за 5:0.