Гигант (Съединени) грабна трите точки в Стара Загора

Гигант (Съединение) победи с 2:1 като гост дубъла на Берое на старта на сезона в Югоизточната Трета лига. Домакините откриха след центриране и гол с глава в 18-ата минута на Васил Димитров. В 34-ата минута, след центриране Иван Лазаров беше спънат в наказателното поле и бе отсъдена дузпа, която бе реализирана от Никола Марин.

И ако първото полувреме беше равностойно, то второ „голямоконарци“ имаха превес и изпуснаха куп положения. В 53-ата минута след разправия футболист на домакините получи втори жълт и съответно червен картон, което остави Берое с 10 души на терена. Малко по-късно Здравко Жилов нахлу в наказателното поле и с мощен шут в обратния ъгъл отбеляза бразилски гол – шедьовър. Последваха много положения пред вратата на домакините. Свилен Щерев и Георги Стайков нацелиха гредите, но резултата се запази 1:2.