Лудогорец се справи с Локо (Пловдив) след почивката

Шампионът Лудогорец победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в мач от втория кръг на efbet Лига. “Орлите” стигнаха до успеха с попадения след почивката, дело на Бърнард Текпетей и Каули. Разградчани имаха надмощие почти през целия мач, но успяха да го материализират чак след почивката. Именно през втората част пловдивчани също имаха своите шансове, но не успяха да ги реализират.

През първата част домакините имаха териториално предимство, но не създаваха чисти положения пред Пиргов. Първият точен удар във вратата дойде чак в 37-ата минута, когато от фаул Дени Групер стреля в обсега на стража на "смърфовете", който изби в ъглов удар.

В 44-ата минута дойде чисто положение за гостите. Тогава грешка на Сисиньо позволи топката да стигне до Димитър Илиев на чиста позиция, който обаче стреля над вратата.

Резултатът бе открит от домакините в 50-ата минута. Тогава Бърнард Текпетей стреля с левия крак близо до границата на наказателното поле и с помощта на гредата топката влезе във вратата пред погледа на Пиргов.

В следващите минути на два пъти Матиас Тисера бе близо до удвояване на резултата, но и при двата случая, след като се озова на чиста позиция аржентинецът пропусна.

В 78-ата минута Локомотив можеше да изравни. Центриране на Милош Петрович към резервата Ивайло Димитров и Косъма стреля с глава, но гредата спаси Слуга.

Четири минути преди края на мача Лудогорец подпечата победата си. Хубава комбинация между Пиерос Сотириу и Каули комбинираха добре и бразилецът реализира с плътен удар.

В 90-ата минута можеше да дойде и трети гол за домакините, но удар на Спас Делев се отби в гредата.

Така Лудогорец записа втора поредна победа от началото на шампионата и тръгна успешно през новия сезон в efbet Лига. Пловдивчни от своя страна са с една победа от първия кръг срещу Пирин и загубата днес.