СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Южна Корея и Парагвай си размениха по два гола

Националният отбор на Република Корея се спаси от домакинско поражение от Парагвай в контролна среща и успя да измъкне 2:2. Мачът се игра на стадиона от Световното първенство по футбол през 2002-а година в Сеул.

Най-качественият футболист на Парагвай Мигел Алмирон вкара два гола за гостите, разписвайки се по веднъж във всяко полувреме. След това селекционерът на гуараните Гийермо Барос Шелото направи доста промени, което улесни корейците. Алмирон откри резултата в 23-ата минута след подаване на Дерлис Гонсалес. Алмирон наказа пасивност на корейската защита и надбяга преследващите го корейци.

Четири минути след началото на втората част отново двамата комбинираха в същия ред за второто попадениe на Алмирон. Авторът на попаденията овладя топката извън наказателното поле и с левия крак я прати зад гърба на вратаря Йо Хюн-У. Но в 66-ата голямата звезда та азиатците Сон Хюн-Мин намали преднината на гостите след точно изпълнение на фаул. Чжън У-юн изравни в добавеното време за крайното 2:2. Република Корея се подготвя за 10-ото си поредно участие на Световно първенство тази зима в Катар, докато отборът на Парагвай ще пропусне Мондиала.