Вандерсон блесна за дубъла на Лудогорец срещу Марек

Дубълът на Лудогорец успя да се наложи с 2:1 над борещия се за оцеляване Марек в мач от 35-ия кръг на Втора лига. В герой за домакините от Разград се превърна Вандерсон, който вкара и двете попадения. Бившият национал на България откри в 6-ата минута, а в 56-ата удвои за своя тим. В самия край на мача Руслан Черненко вкара едно попадение за своя тим (89’), като върна надеждата на гостите, но до повече така и не се стигна.

С тази победа Лудогорец II събира в актива си 55 точки и заема 6-ото място, на 4 от четвъртия Етър. При Марек ситуацията е доста по-зле, след като са 17-ти с 33 пункта. Ботев (Пловдив) II е първият тим над опасната черта, като “канарчетата” са с равен брой точки, така че шансовете дупничани да играят и следващия сезон във Втора лига са напълно реални.