Витоша се възползва от грешната стъпка на Беласица

Витоша (Бистрица) успя да се възползва от грешната стъпка на лидера Беласица и скъси разликата до върха, след като се наложи с 2:0 като домакин над Гранит (Владая). Двубоят бе част от 31-ия кръг на Югозападната Трета лига и бе задължителен за тима от Бистрица. И двете попадения паднаха през второто полувреме, когато Деян Христов (71’) и Мартин Станкев от дузпа (75’) бяха точни.

С тази победа и след загубата на Беласица Витоша събира в актива си 67 точки и е вече на 5 от първото място. Гранит от своя страна е 10-ти с 41 пункта. В следващия кръг Витоша се изправя срещу Беласица в Петрич и ще има възможност още повече да атакува първата позиция. Гранит пък приема Пирин (Разлог).