Гранит обърна Балкан задълбочи кризата на ботевградчани

Балкан (Ботевград) записа нова грешна стъпка и се отдалечи още повече от първото място в Югозападната Трета лига, след като записа четвърти пореден двубой без победа. В отложен мач от 30-ия кръг на шампионата ботевградчани допуснаха обрат и отстъпиха с 1:2 като гости на Гранит (Владая).

11 Гранит (Владая) - Балкан (Ботевград)

В първата половина на първата част Калоян Бонев бе точен за Балкан, но до края на полувремето домакините изравниха чрез Боян Ефтимов (37’), който с хубав диагонален изстрел от въздуха вкара във вратата на Костадин Котев. В 60-ата минута резервата Иван Зайков направи обрата пълен и донесе победата на своя тим.

В класирането Гранит заема 9-ата позиция с 41 точки. Балкан от своя страна остава 6-ти, на 12 точки зад първия Беласица. Ако днес бяха победили, ботевградчани можеха да заемат 3-ата позиция, но там остава отбора на Кюстендил с 62 пункта.

Снимки: Sportal.bg