Марек спъна Монтана по пътя към efbet Лига

Марек постигна домакинска победа срещу Монтана с 3:1 в мач от 34-ия кръг във Втора лига. Това бе първо поражение за отбора, воден от Антони Здравков, от 12 шампионатни срещи насам.

Гостите откриха резултата в 22-рата минута чрез Владислав Цеков, но през второто полувреме дупничани заиграха много добре и стигнаха до пълен обрат. Даниел Стоянов (49), Георги Божилов (60) и Анжело Кючуков (90) се разписаха за крайния успех.

Въпреки победата, Марек остава на 17-о място в опасната зона с актив от 33 точки, колкото има и 16-ият Ботев (Пловдив) II. Монтана пък се върна с една позиция надолу и вече заема 5-ата позиция с 55 пункта.

В следващия кръг монтанци приемат Струмска слава, а Марек гостува на дублиращия отбор на Лудогорец.

Марек 3:1 Монтана

0:1 Владислав Цеков (22)
1:1 Даниел Стоянов (49)
2:1 Георги Божилов (60)
3:1 Анжело Кючуков (90)