Литекс с пореден успех във Втора лига, Никола Георгиев блести за ловчалии

Литекс продължава с доброто си представяне и постигна нов успех във Втора лига

Ловчалии се наложиха като гости над Септември (Симитли) с 2:1 и, благодарение на четвъртия си пореден успех, се изкачиха на 11-а позиция във временното класиране.

В герой за отбора, воден от Живко Желев, се превърна Никола Георгиев, който отбеляза и двете попадения. Той се разписа в 33-ата и 50-ата минута.
Четвърт час преди края на редовното време Димитър Митов върна един гол, който обаче се оказа недостатъчен на Септември да се добере поне до точката днес.

Тимът от Симитли остава на 18-о място с 30 пункта. В следващия кръг "оранжевите" приемат Янтра (Габрово), а Септември гостува на Добруджа.

СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ 1:2 ЛИТЕКС

0:1 Никола Георгиев (33)
0:2 Никола Георгиев (50)
1:2 Димитър Митов (76)