Последните секунди оставиха Щутгарт в играта

Попадение минута преди края за 1:1 помогна на Щутгарт в битката за оцеляване в Бундеслигата. “Швабите” губеха у дома с 0:1 от Волфсбург, а съперникът пропусна и да удвои, за да се стигне до 89-ата минута, когато Крис Фюрих се разписа.

По същото време пък Херта (Берлин), който Щутгарт преследва в стремежа си да се спаси, изпусна във финалните секунди успеха над друг застрашен тим - Арминия (Билефелд), като и този мач завърши 1:1. Така въпросните съперници остават в битката и за последните два кръга.

Щутгарт допусна гол още в 13-тата минута, когато централният защитник на Волфсбург Джон-Антъни Бруукс се извиси след корнер и с глава намери целта.

“Вълците” можеха да си тръгнат с трите точки, но в 87-ата минута новият им нападател Йонас Винд пропусна от добра ситуация. Домакините се възползваха и в 89-ата Фюрих изравни.

В последните два кръга Щутгарт гостува на Байерн (Мюнхен) и приема Кьолн. Директно изпадат последните два в класирането, а 16-ият отива на бараж с третия от Втора Бундеслига.

Снимки: Gettyimages