Добруджа поглежда към спасението след успех над Лудогорец II в голов спектакъл

Добруджа стигна до много важна победа у дома срещу дублиращия отбор на Лудогорец с 3:2 и временно се отдалечи от опасната зона във Втора лига. С успеха добричлии продължават добрата си серия и вече 4 поредни шампионатни срещи не познават вкуса на загубата.

Андриян Димитров (15, 38) се отчете с две попадения за своя отбор, а Денислав Станчев също записа името си сред голмайсторите, разписвайки се в 17-ата минута. За Лудогорец II над всички бе най-новото попълнение Игор Тиаго, който вкара два гола, но те се оказаха недостатъчни за "орлите" да си тръгнат с поне точка от стадион "Дружба".

Добруджа се изкачи на 14-о място в класирането с актив от 36 точки, докато разградчани заемат осмата позиция с 49 пункта.

Домакините започнаха срещата по-добре и откриха резултата в 15-ата минута. Андриян Димитров овладя топката при ъглов удар и стреля неспасяемо за 1:0.

Само 120 секунди Димитров направи хубав пробив, но този път изстрелът му срещна гредата. За щастие на добричлии кълбото попадна в Денислав Станчев, който отбличо удвои аванса на своя тим.

В 21-вата минута Игор Тиаго получи страхотно подаване зад гърба на противниковата защита и хладнокръвно преодоля Димитър Илиев.

Още преди края на първото полувреме Андриян Димитров (38) отново изведе Добруджа с два гола преднина, след като бе намерен в наказателното поле на "орлите" и направи 3:1.

Четвърт час преди края на редовното време Тиаго също отбеляза второто си попадение, разписвайки се от дузпа.
Малко преди това на два пъти късметът обърна гръб на разградчани, след като гредите спряха тима от нов гол.

ДОБРУДЖА 3:2 ЛУДОГОРЕЦ II

1:0 Андриян Димитров (15)
2:0 Денислав Станчев (17)
2:1 Игор Тиаго (21)
3:1 Андриян Димитров (38)
3:2 Игор Тиаго (74 - дузпа)