Хебър на победа от защита на титлата си в Efbet Супер Волей 🏆🏐

Отборът на Хебър (Пазарджик) е само на победа от защита на титлата си в Efbet Супер Волей. Момчетата на Камило Плачи се наложиха у дома над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (28:26, 25:17, 22:25, 25:23) в мач №2 от финалната серия, игран тази вечер в пълната с над 1700 зрители зала "Васил Левски".

Така след вчерашния успех също с 3:1 гейма, Хебър води с 2-0 победи в серията и е само на една от това да защити титлата си. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третата среща между двата тима е във вторник (26 април) от 18,30 часа в зала "Младост" в Бургас, а ако се стигне до четвърта такава, тя ще бъде на следващия ден (27 април) отново в Бургас.

Началото на първия гейм беше равностойно до 3:3, след което Нефтохимик дръпна с 5:3 след грешка от сервис на Тодор Алексиев от домакините и успешна контра на Николай Учиков. Разликата нарасна до 8:5 след отлична блокада на Калоян Балабанов. Играта продължи точка за точка до 13:10, след което Хебър успя да изравни при 13:13 след две атаки през центъра на Николай Къртев и контра на Якопо Масари. Прекъсването, което поиска Николай Желязков, даде резултат и бургазлии си върнаха преднината при 15:13 след нова атака на Балабанов и контра на Учиков. Шампионите съумяха да изравнят при 17:17 след атака през центъра на Виктор Йосифов и аут на Юлиус Фиркал от Нефтохимик. Равенството се запази до 20:20, след което Хебър поведе с 22:20 след две отлични изяви на Брадли Гънтър. Две грешки на Николай Къртев и 22:22. Двата тима продължиха да се борят за всяка топка и точка до 26:26, но в крайна сметка Хебър измъкна гейма с 28:26 след две страхотни атаки на Тодор Алексиев.

Втората част тръгна по-добре за Хебър, които поведоха с 4:2 след бърза атака през центъра на Виктор Йосифов и силна контра на Тодор Алексиев. Постепенно разликата нарасна до 7:4 след ас на Йосифов, а след това до 9:5 след успешна контра блок-аут на Брадли Гънтър. Въпреки прекъсването за Николай Желязков, последва грешка на бургазлии и преднината стана 10:5. Резултатът стана 14:8 след ас на Гънтър. "Тигрите" запазиха предимството си до 18:12 след страхотно вдигане на либерото Теодор Салпаров и ас на Якопо Масари, което накара Николай Желязков да вземе втория си тайм-аут. Хебър направи резултата 22:15 в своя полза след страхотна блокада на Виктор Йосифов, след което спокойно спечели гейма с 25:17 след нов блок, този път на Николай Къртев.

И третия гейм започна малко по-добре за шампионите от Хебър, които дръпнаха с 5:3 след две успешни атаки на Якопо Масари. Играта продължи точка за точка до 9:7, след което Нефтохимик изравни при 9:9 след блокада на Николай Колев и контра блок-аут на Николай Учиков. Бургазлии дори поведоха с 13:10 след атака на Калоян Балабанов, ас на Учиков и контра през центъра на Николай Николов. Разликата стана 15:11 след атака на втора топка на разпределителя Александър Туш. Преднината на Нефтохимик стана 17:12 след атака в аут на Николай Къртев от домакините. Нефтохимик продължи да води до 23:17 след отлична атака на Ники Николов. Хебър успя да намали до 24:22 след два поредни аса на Виктор Йосифов последвани от контра през центъра и страхотен блок на влезлия като резерва Теодор Тодоров. Все пак, играчите на Николай Желязков затвориха гейма в своя полза при 25:22 след блок-аут на Калоян Балабанов.

В началото на четвъртата част Нефтохимик бързо поведе с 4:1 след атака през центъра на Николай Николов, контра на Николай Учиков и отлична блокада на Калоян Балабанов. Постепенно Хебър успя да изравни при 6:6, но бургазлии веднага си върнаха преднината при 9:6 след блокада на Александър Туш, грешка на Тодор Алексиев и контра блок-аут на Учиков. Това накара треньорът на "тигрите" Камило Плачи да поиска тайм-аут. Независимо от това и усилията на шампионите, разликата се запази до 12:9 след фантастична единична блокада на Ники Николов. "Тигрите" съумяха да обърнат до 14:13 в своя полза след атака през центъра на Виктор Йосифов, грешка на Балабанов от гостите и контра на Якопо Масари, което от своя страна принуди Николай Желязков да вземе прекъсване за Нефтохимик. След равенството при 15:15, буразлии дръпнаха със 17:15 след две страхотни атаки на младия Тодор Димитров, влязал като резерва по-рано в гейма. Разликата стана 19:16 след блокада на Николай Колев и второ прекъсване за Камило Плачи. Постепенно Хебър стигна до 22:22 след атака на Пламен Шекерджиев, блокада на Виктор Йосифов и аут на Ники Николов от гостите, след което се стигна до мачбол при 24:22 след контра и блокада на Масари. В крайна сметка шампионите спечелиха гейма с 25:23 след успешна атака на втория диагонал Дейвид Кръстев, влязал в игра малко по-рано, а с това и мача с 3:1.

Най-полезни за Хебър станаха Брадли Гънтър (2 аса и 52% ефективност в атака - +11) и Якопо Масари (2 блока, 2 аса, 47% ефективност в атака и 63% позитивност в атака - +12) с 19 и 18 точки за победата.

За Нефтохимик Николай Учиков реализира 17 точки (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака - +14). Калоян Балабанов добави още 13 точки (4 блока, 32% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане - +8), но и това не помогна за успех.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (28:26, 25:17, 22:25, 25:23)

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър 19, Тодор Алексиев 12, Якопо Масари 18, Виктор Йосифов 12, Николай Къртев 9 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев 5, Теодор Тодоров 4, Иван Станев 1, Дейвид Кръстев 1, Стойко Ненчев, Петър Каракашев-либеро)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ

НЕФТОХИМИК 2010: Александър Туш 4, Николай Учиков 17, Юлиус Фиркал 6, Калоян Балабанов 13, Николай Николов 9, Николай Колев 9 - Мартин Иванов-либеро (Любослав Телкийски, Тодор Димитров 5, Трифон Лапков, Венцислав Рагин, Ивайло Лалов-либеро)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

Зала: "Васил Левски", Пазарджик, 1700 зрители

Съдии: Александър Виналиев, Мартин Янакиев.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg