Литекс изкова ценна победа срещу дубъла на Лудогорец

Литекс постигна важна победа като гост срещу дублиращия отбор на Лудогорец с 2:1 и се откъсна от опасната зона във Втора лига. Илиян Капитанов откри резултата още в третата минута, а малко преди да измине четвърт час игра новото попълнение на "орлите" Тиаго възстанови равенството в Разград.

Ловчалии стигнаха до успеха с попадение на Митко Митков (48), който се разписа малко след почивката за крайното 1:2.

Възпитаниците на Живко Желев продължават с доброто си представяне в последно време, което помогна на тима да се изкачи до 12-о място във Втора лига с актив от 35 точки.

Лудогорец ІІ остава осми с 49 пункта, а в следващия кръг "орлите" гостуват на Добруджа.

Лудогорец ІІ 1:2 Литекс

0:1 Илиян Капитанов (3)
1:1 Тиаго (19)
1:2 Митко Митков (48)