Надеждите на Хофенхайм за Европа се изпаряват след нова грешка

Хофенхайм направи нова крачка назад в опитите си да се класира за евротурнирите, след като завърши 0:0 в домакинството си на Гройтер Фюрт. Тимът на Себастиен Хьонес е осми, но изостава с всеки изминал кръг, тъй като няма победа в последните си пет мача.

След три поредни загуби Хофе имаше отличен шанс да се върне към победите, но не успя да го направи. Домакините доминираха и имаха по-добрите положения, но не успяха да пробият защитата на съперника през първото полувреме. Удар на Крамарич бе спасен от Андреас Линде, а друг изстрел на хърватина мина покрай вратата след рикошет.

След почивката Гройтер Фюрт продължи да играе дефанзивно, но въпреки това стигна до най-добрата възможност в мача. В средата на втората част комбинация между Хъргота и Вилемс отляво извезе Джулиън Грийн на добра позиция, но Оливер Бауман отрази удара на американеца. Хофенхайм отправи още няколко удара, но не успя да стигне до гол.

Снимки: Gettyimages