Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

"Шоколадите" вгорчиха деня на Марек на "Бончук"

В зрелищен мач в Дупница Спортист (Своге) надви Марек с 4:2 в среща от Втора лига. Халфът Георги Николов даде тон за победата на шоколадите с точен удар в 29-ата минута. Домакините обаче изравни десет минути по-късно, когато Иван Калайджийски накара Ивайло Василев да бърка в своята мрежа. В началото на второто полувреме Ариф Ферадов направи 2:1 за Спортист, а в 85-ата Мартин Сандов увеличи преднината на гостите от Своге.

След 180 секунди обаче Руслан Черненко намали резултата, за да дойде попадението на Георги Николов, с което бе фиксиран крайният резултат. Така Спортист държи сигурни позиции в средата на класирането, а Марек продължава да се намира в зоната, която носи билет за аматьорския футбол.