Холанд и Борусия (Д) направиха на пух и прах Волфсбург

Борусия (Дортмунд) помете с 6:1 на своя стадион “Сигнал Идуна Парк” Волфсбург в среща от 30-ия кръг на германската Първа Бундеслига и се доближи временно на 6 точки до лидера Байерн (Мюнхен). Баварците гостуват утре на Арминия (Билефелд). Борусия е с 63 точки, а мюнхенци са с 69. Волфсбург пък е 13-и с 34 точки.

“Жълто-черните” съкрушиха “вълците” за едно полувреме. Между 24-тата и 28-мата минути домакините отбелязаха три гола, като техни автори бяха Том Роте (24’), Аксел Витсел (26’) и Мануел Аканжи (28’). В 35-тата минута Емре Джан бе точен за 4:0, а в 38-мата бе ред и на норвежката звезда Ерлинг Холанд да запише името си сред голмайсторите. В 54-тата минута Холанд вкара втория си гол в мача, а Боте Баку бе точен за гостите 9 минути преди края.

Холанд забранил на Борусия (Д) да му разгласяват контузиите

17-годишният ляв бек Том Роте в 24-тата минута даде начало на головата фиеста с точен удар с глава след центриране от корнер на Юлиан Брант. Две минути по-късно Холанд даде хубав пас на Аксел Витсел и от близка дистанция фронтално срещу вратата на Волфсбург белгийският халф порази целта. След още две минути Мануел Аканжи засече центриране от фал на Марко Ройс, изпреварвайки Холанд и направи резултата 3:0. Емре Джан покачи на 4:0 с изстрел извън наказателното поле в 35-тата минута, а три минути по-късно Холанд вкара петия гол в мача. Норвежецът реализира едно от най-лесните попадения в кариерата си досега, вкарвайки на празна врата след пас на Марко Ройс отдясно. В 54-тата минута Холан вкара втория си гол в мача, този път с доста по-мощен шут, като асистенцията беше на Брант.

В 70-тата минута резервата за Волфсбург Астер Вранкс уцели напречната греда. Боте Баку пък стана автор на гола на утехата за “вълците”, като опъна мрежата зад стража Грегор Кобел с мощен изстрел в 81-вата минута.