Грешна стъпка за Спартак (Варна) в Габрово

Отборите на Янтра (Габрово) и Спартак (Варна) завършиха при резултат 1:1 сблъсък от 32-ия кръг на Втора професионална лига. Точен за гостите бе Виктор Митев, а Тони Иванов донесе точката за своя тим.

Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред вратата на гостите. В 5-ата минута Петър Казаков центрира от фал в наказателното поле, където Преслав Петров с глава отклони топката, която обаче премина над целта.

Резултати и голмайстори във Втора лига

В 24-ата минута опитният халф на Янтра Даниел Гаджев отправи бомбен шут от далечна дистанция, но кълбото се отби в горната греда.

В 38-ата минута Мехмед Сабри стреля с десния крак, но опитът му не попадна във вратата. Секунди по-късно отново деветката на гостите бе в центъра на събитията. Той изведе Георги Бабалиев на добра позиция, но атакуващият футболист шутира право в тялото на Богомил Цинцарски.

В продълженията на първата част Тони Иванов също пробва своя късмет, но Иван Дичевски се справи със ситуацията без никакви проблеми.

В 59-ата минута "соколите" организираха добра атака, завършила с отличен пробив и перфектно центриране на Даниел Начев към Виктор Митев, който с воле разстреля стража на Янтра.

След гола домакините вдигнаха темпото и показаха по-добра игра, като заслужено в 79-ата минута крилото на тима Тони Иванов изравни резултата, след като остана очи в очи с Иван Дичевски и без проблеми го наказа.

Отговорът на "сините" не закъсня. Първо Ибрям Ибрахим пропусна, а малко по-късно и Веселин Любомиров не успя да върне преднината на своя отбор.

Секунди преди края на сблъсъка Ивайло Иванов шутира с левия крак по земя, но вратарят на "соколите" се намеси на ниво. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона в Габрово.

По този начин Спартак (Варна) се качи на върха във временното класиране с актив от 59 точки, колкото имат и съставите на Етър и Септември. Янтра пък се изкачва до 13-а позиция с 33 пункта.

ЯНТРА - СПАРТАК (ВАРНА) 1:1

0:1 Митрев (59)
1:1 Т. Иванов (79)

Стартови състави:

Янтра (Габраво): 12. Богомил Цинцарски, 27. Георги Върбанов, 4. Пламен Тенев, 25. Преслав Петров, 55. Денис Динев, 6. Петър Казаков, 24. Даниел Гаджев, 22. Никола Колев, 71. Тони Иванов, 10. Ивайло Иванов, 9. Иван Петков

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 3. Ибрям Ибрахим, 6. Генади Луго, 11. Виктор Митев, 23. Мартин Василев, 14. Веселин Любомиров, 13. Архан Исуф, 20. Николай Иванов, 7. Георги Бабалиев, 9. Мехмед Сабри, 45. Даниел Начев